معرفی کتاب

زنان-شیفته

زنان شیفته

image_print

نام کتاب: زنان شیفته

نویسنده: رابین نوروود

مترجم: مهدی قراچه داغی

انتشارات : پیکان

«وقتی بسیاری از ویژگی ها، ارزشها و رفتارهایش را نمی پسندیم و با این حال با آنها کنار می آییم و فرض را بر این می گذاریم که اگر بهتر از اینکه هستیم ظاهر شویم و اگر بیشتر محبت کنیم و خودمان را علاقه مند نشان دهیم می توانیم او را تغییر دهیم، شیفته بی جهت هستیم و عشق بی تناسب داریم.»

«دوست داشتن بیش از اندازه به معنی مهر داشتن به مردان پرشمار و یا زود به زود عاشق شدن و یا داشتن مهر عمیق نیست. در واقع معنایش این است که پیوسته به همسرمان فکر می کنیم و اسمش را عشق می گذاریم و اجازه می دهیم تا احساسات و رفتارمان را کنترل کند. می دانیم که به سلامتی مان لطمه می زند، می دانیم که حالمان را خراب می کند و با این حال نمی توانیم از آن دست بکشیم. معنایش این است که شدت عشقمان را با زجر و عذاب و شکنجه ای که تحمل می کنیم اندازه می گیریم.»

«زنانی که مهر بیش از اندازه می ورزند به انسجام و تمامیت خود در روابط عاشقانه بی توجهند و می خواهند رفتار طرف مقابل را تغییر دهند، می خواهند کاری کنند که او احساسی متفاوت نسبت به آنها پیدا کند و گاه برای عملی کردن خواسته های خود راههای سلطه جویانه ای انتخاب می کنند»

«چند ویژگی از زنانی که مهر بی اندازه دارند و محبت بی تناسب می کنند:

 1. زنانی که محبت بی تناسب دارند اغلب متعلق به خانواده های ناسالم و بدکارکردی هستند که نیاز های احساسی شان مرتفع نگردیده است.
 2. وقتی به اندازه کافی محبت نمی بینید و مورد توجه قرار نمی گیرید، نیاز ارضاء نشده خود را با محبت کردن بیش از اندازه به ویژه به مردانی که به شکلی محتاج به نظر می رسند، جبران می کنید.
 3. از آنجایی که هرگز نمی توانستید پدر و مادرتان را به اشخاصی گرم صمیمی و متوجه تبدیل کنید به مردان بی اعتنا و بی حضوری توجه کردید به این امید که بتوانید آنها را تغییر دهید.
 4. تحت تاثیر ترس از تنها ماندن و ترک شدن به هر کاری تن می دهید تا روابطتان متلاشی نشود
 5. اگر قرار باشد بتوانیم به مرد مورد نظرمان کمک کنیم، هر اندازه تلاش کنیم زیاد نیست، هر اندازه وقت بگذاریم مهم نیست، هر اندازه خرج کنیم باز کم خرج کرده ایم.
 6. شما که به نبود عشق در روابط شخصی خود عادت کرده اید، منتظر می مانید، امیدوار می شوید و بر تلاشتان می افزایید تا او را راضی کنید.
 7. بیش از ۵۰ درصد مسئولیت، احساس گناه و تقصیرات مربوط به روابط را خود بر عهده می گیرید.
 8. حرمت نفس اندک دارید. خود را مستحق خوشبختی نمی دانید. به جای آن احساس می کنید که باید حق لذت بردن از زندگی را به شما بدهند.
 9. شما از آن جهت که در کودکی امنیت خاطر نداشته اید به شدت نیاز دارید که مردان و روابط خود با آنها را کنترل کنیدو شما در پس نقاب«مفید و یاور بودن» می خواهید اشخاص موجو در زندگی تان را کنترل کنید.
 10. در روابط خود بیش از توجه به آنچه وجود دارد، به رویایی توجه دارید که در سر دارید می پرورانید.
 11. شما معتاد به مردان و تالمات احساسی هستید.
 12. ممکن است به لحاظ بیوشیمیایی و نیز احساسی به استعمال مواد محدر و مصرف الکل و نیز بعضی غذاها، به ویژه غذاهای با قند زیاد روی بیاورید.
 13. به بذل توجه به اشخاص مسئله دار و با درگیر شدن در کارها و اقدامات نا مطمئن، مسئولیت خود را در قبال خودتان فراموش می کنید.
 14. تحت تاثیر روابط ناپایدار با دیگران ممکن است زمینه را برای افسرده شدن خود مهیا سازید.
 15. به مردان مهربان، با ثبات و قابل اعتماد توجه نمی کنید. در نظر شما اشخاص به واقع خوب، ملال انگیزند»
 16. برگرفته از سایت کتاب سبز

More from معرفی کتاب

هنر تغییر

هنر تغییر نویسنده: سوزان پیبادی مترجم: الهام آرام نیا – شمس الدین حسینی ناشر: نسل نواندیش – جادوی قلم زبان کتاب: فارسی تعداد صفحه: ۱۱۷ اندازه کتاب: رقعی – سال انتشار: ۱۳۸۷ – دوره چاپ: ۲ کد کتاب: ۶۷۸۳۸ مروری بر کتاب مسیری به سوی زندگی بهتر تغییر، فرایندی طبیعی است که به ما کمک … read more

زن کامل

IMG_0521

نام کتاب :زن کامل نویسنده :مارابل مور گان مترجم :لیلا رائقی هی ،من را به خاطر می آوری ؟ راستگو ،ولی بد اخلاق خود را باور کن شوهر من دوست من است رویای دست نیافتنی ناسپاسی ممنوع رابطه جنسی و … read more

زندگی براساس حکمت تائو

30474-10526-large

موضوع: روانشناسی مولف: وین دایر مترجم : الگا کیایی تعداد صفحه: ۱۰۸ صفحه نوبت چاپ: چاپ اول شابک:‏ ۹۷۸-۹۶۴-۴۰۸-۱۲۲-۴ مجوز: ۱۰۴۷۳۹۰ زندگی با حکمت تائو حکمت تائو، حکمت صلح و آرامش است. زندگی با این حکمت، سیر در صفا و … read more

هر گام آرامش است

a3fa8def44909a678e6ac4008e8f2320

 هر گام آرامش است (با مقدمه دالایی لاما) نوشته: تیک نات هان ناشر: آوند دانش ترجمه: فرشید قهرمانی, فریدون تبریزی تعداد صفحات: ۱۵۵ اطلاعات چاپ: قطع رقعی/جلد شومیز – ۱۳۸۸ قیمت پشت جلد: ۲۳۰۰۰ ریال :درباره کتاب این کتاب … read more

تغذیه در طب ایرانی،اسلامی

download

کتاب حاضر به صورت کاربردی ومفید برای مخاطب عام خود علاوه بر اشاره به مبانی طب سنتی ایران و به ویژه مزاج‌شناسی، به طور مفصل به مبحث تغذیه در طب ایرانی و طب اسلامی پرداخته و ارزش غذایی، دارویی و … read more

برای هر مشکلی راه حلی معنوی وجود دارد

12

برای هر مشکلی راه حلی معنوی وجود دارد نام کتاب: برای هر مشکلی راه‌حلی معنوی وجود دارد. موضوع :روانشناسی نام مولف: دکتر وین دبلیو دایر مترجم: سیما فرجی ناشر: نسل نواندیش تاریخ نشر: ۱۳۸۵ چاپ :چهارم دکتر دایر در این … read more