?خشم وحرکات مناسب درمانی خشم وتنش

درمان خشم با یوگا

اگر زمانی به خشم ، خشونت و یا نفرت مبتلا گشتید ، هرچه سریعتر خود را از این وضعیت مخرب نجات دهید ، چرا که تجربه خشم و نفرت پیآمدهای جبران ناپذیری را بر جسم ، روح و روان شما بر جای خواهد گذاشت. در این مواقع انجام راهکارهایی که در پی میآید و اجرای چند وضعیت و آسانای یوگا کمک شایانی به درمان و نجات شما خواهد کرد.

۱/ ماندن به صورت طولانی مدت در وضعیت سجده و توجه به دم ها و بازدم ها برای درمان خشم بسیار عالیست.

۲/ تجربه حرکات خم به جلو و ماندن در این وضعیتها و همچنین آگاهى به دم ها و بازدم ها بسیار کمک کننده خواهد بود. توجه داشته باشید که با هر دم آرامش ، نور و آگاهی را به درون بکشید و با هر بازدم تنش ها ، انقباض ها و خشم و نفرت خود را به سمت زمین تخلیه کرده و از بدن خارج سازید.

۳/ تنفس شکمى و توجه به حرکت شکم که چگونه با هر دم باز شده و با هر بازدم به سمت ستون فقرات کشیده میشود. این آگاهی از حرکت شکم براى آرامش ذهن و بدن بسیار عالى است

۴/ در زمان عصبانیت و یا خشم پیاده روى سریع در طبیعت و فضاهایی مانند پارک به بازگشت آرامش شما بسیار کمک میکند.
۵/ از آنجا که خشم نوعی عدم تعادل در مرکز انرژی قفسه سینه میباشد ، لذا انجام حرکات خم به عقب و همچنین حرکات تخلیه ای مانند “هیزم شکن” و یا “سیمهاسانا” و “نعره شیر” نیز برای دفع و رهایی از خشم مفید و کارساز میباشد.

۶/ استفاده از وان اب گرم ومواد اروماتیک مانند عصاره گیاه بابون یا استخدوس که خاصیت ارام بخش دارد ونمک دریا
٧/ در نهایت نیز به این بیاندیشید که خداوند عادل و جهان هوشمند در زمانی مناسب و به بهترین شکل ممکن پاسخگوی عامل خشم شما خواهد بود ، البته بدون هیچ جانبداری و با عدالت کامل. این اندیشه موجب آرامش درونی و ماندگار در شما میگردد.

About خالقی

مدیر و صاحب امتیاز سایت زنان توانمند، دکترای تخصصی روانشناسی ،مدرس دانشگاه ،هیپنوتیزور،نویسنده ی کتاب تاثیر شادمانی و آرمیدگی در اختلالات جنسی ،محقق در زمینه ی شادمانی درونی هشیاری حضور،معنویت درمانی ویوگادرمانی،مربی یوگاو مربی یوگای خنده ودارای چندین سال سابقه ی مدیریت گروه درمانی و توانمند کردن زنان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *