قضاوت در یوگا

قضاوت در یوگا شش نکته خودداری از قضاوت
??‍♀️?☯️?☯️?☯️?☯️?☯️
قضاوت در یوگا – شش نکته برای خودداری از قضاوت

نوشتۀ: آماندا شیو    Amanda Sive
برگردان: واحد ترجمه

 • من هر زمان که آسانای پرتوجویی را تصحیح می‌کنم و او عذرخواهی می‌کند، تعجب می‌کنم. خوشبختانه این اتفاق زیاد نمی‌افتد. پیامی که این عذرخواهی برای من دارد این است که این پرتوجو خودش را قضاوت می‌کند یا از اینکه توسط معلم و یا دیگر پرتوجویان مورد قضاوت قرار بگیرد، می‌ترسد.
  چندی پیش در کلاسی شرکت کردم که قبلاً در آن حضور نداشتم. موقعیتی پیش آمد تا وضعیت «کلاغ در حال پرواز » را که آسانای پیشرفته‌ای است، انجام دهیم. در حین انجام این آسانا، معلم پیامی داد؛ «به خاطر داشته باشید که یوگا یک رقابت نیست». او باید بازخوردی در برخی از پرتوجویان دیده و این جمله را بیان کرده باشد.
  سال‌ها پیش در اوایل تجربۀ تدریسم، همکاری داشتم که عموماً دریکی از کلاس‌های من حاضر می‌شد. متوجه می‌شدم که اغلب اوقات چشم‌هایش گرد می‌شود یا اخم می‌کند و سرش را تکان می‌دهد. معلم دیگری بود که بعد از پایان دورۀ آموزش مربیگری عموماً مرا صدا می‌زد و می‌گفت این آسانا را متفاوت انجام دادی یا وضعیت این پرتوجو را باید اصلاح کنی.
  این‌ها نمونه‌هایی از قضاوت‌هایی است که گهگاه اتفاق می‌افتد. من متوجه شدم که قضاوت کردن بیشتر مشکل شخص قضاوت کننده می‌باشد، نه شخصی که قضاوت شده است. پس اگر حس می‌کنید در حال قضاوت کردن خود هستید یا اگر از قضاوت شدن توسط دیگران می‌ترسید، در زیر نکته‌هایی برای شما آورده شده است.۱-تمرین یوگا رقابتی نیست.
  اولین معلم یوگای من درست می‌گفت. هر جا که بروید، شخصیت‌های رقابت‌طلبی وجود دارند. فقط به خاطر داشته باشید که شما برای رقابت کردن آنجا نیستید. شما برای تمرین آنجا هستید، سطحشان هرچه باشد، مهم نیست. قبل از به پایان رسیدن دور اول سلام بر خورشید، معلم یوگا متوجه می‌شود که شما چقدر تجربه‌دارید و این اطلاعات را صرفاً برای کمک به شما در انجام وضعیت‌ها، اصلاحات و سرعت انجام آن‌ها بکار خواهد گرفت.
  ۲-یک معلم خوب، هرگز شما را قضاوت نخواهد کرد

About خالقی

مدیر و صاحب امتیاز سایت زنان توانمند، دکترای تخصصی روانشناسی ،مدرس دانشگاه ،هیپنوتیزور،نویسنده ی کتاب تاثیر شادمانی و آرمیدگی در اختلالات جنسی ،محقق در زمینه ی شادمانی درونی هشیاری حضور،معنویت درمانی ویوگادرمانی،مربی یوگاو مربی یوگای خنده ودارای چندین سال سابقه ی مدیریت گروه درمانی و توانمند کردن زنان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *