فقط ازنمک ید دار استفاده کنید

اخیرا کلیپ هایی در شبکه های اجتماعی منتشر می گردد که تلاش دارند با نشان دادن آزمایش هایی اعلام کنند که نمک ید دار برای سلامتی مضر است و به طبع آن حتی اعلام می دارند که سرطان زاست .
.
منبع این کلیپ ها افراد سودجویی هستند که برای فروختن چند کیلوگرم نمک دریا سلامت ۸۰ میلیون نفر از مردم این کشور را نشانه رفته اند .
در این کلیپ ها اب خورش که حاوی نشاسته وارد شده از حبوبات و سیب زمینی و … است را با اب نارنج اسیدی می کنند
اسید موجود در اب نارنج با پتاسیم یدات واکنش میدهد و ید ازاد می کند . ید ازاد شده در حضور نشاسته که شناساگر ان است ابی رنگ میشود و این موضوع امری بسیار طبیعی است .
چنانچه نمکی مانند نمک معادن زمینی حاوی ید نباشد این اتفاق رخ نخواهد داد و یا چنانچه ید موجود در آن مانند نمک دریا خیلی ناچیز باشد این اتفاق بسیار کند و کم رخ می دهد.
سازندگان این کلیپ ها با استناد به تشکیل رنگ ابی اعلام می دارند که نمک ید دار سرطان زاست!!!!!!!!!!!!!

با این کلیپ ها عده ای زحمات چندین ساله شبکه بهداشت و سازمان جهانی بهداشت و یونیسف را یک شبه بر باد میدهند و باز میگردیم به ۳۰ سال قبل که ملت ما دچار فقر شدید ماده ید بودند و بیماری گواتر و عوارض آن مانند کوتاهی قد ، رشد ناکافی مغز در جنین و کودکان و نوجوانان و اختلالاتی در زنان باردار و شیر ده شایع‌ بود .

نمک های تصفیه نشده مخصوصا نمک دریا حاوی مقادیر زیادی ترکیبات سمی نظیر فلزات سنگین و ترکیباتی است که از فاضلاب های ورودی به دریاها در آن باقی می ماند و چناچه مورد تصفیه قرار نگرفته باشد قطعا خطر جدی برای سلامتی می باشد.
منبع تولید نمک در سرتاسر دنیا یا معادن زمینی است، یا شورابه های زیر زمینی و سطحی و یا آب دریا که هر کدام با توجه به میزان ناخالصی موجود در آن نیازمند مراحلی از تصفیه های فیزیکی و شیمیایی می باشند که این امر امکان پذیر نیست مگر توسط ماشین الاتی که برای این کار طراحی شده اند و زیر نظر افراد متخصص.

ید در آب دریا بیشتر یافت می شود و به همین دلیل مردمان نزدیک دریا که از غذاهای دریایی بیشتر تغذیه می کنند بخصوص ممالکی که مردمشان از جلبک های دریایی تغذیه می کنند کمبود ید کمتری دارند اما چون عنصر ید در پوسته زمین کمیاب است سایر منابع غذایی مانند غلات و علوفه و میوه جات و … حاوی مقدار بسیار ناچیز و ناکافی ید هستند

ید افزوده شده به نمک طعام صد در صد مفید و لازم است و هیچ عارضه ای نداردو به هیچ وجه سرطان زا نیز نیست.

بر اساس مطالب موجود روی وب سایت سازمان جهانی بهداشت بیش از دو میلیارد نفر در جهان از کمبود ید رنج می برند که نتیجه آن بیماری هایی مانند گواتر است.ید یک عنصر حیاتی در رشد مغزی کودکان و نوجوانان است.و کمبود ان روی سلامتی زنان تاثیرات جدی می گذارد.

توصیه مستند سازمان جهانی بهداشت WHOاین است که کلیه نمک های خوراکی که در منازل و فرایندهای تولید مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرندبایستی یددار باشند تا بیماری های ناشی از کمبود ید برطرف گردد.

About خالقی

مدیر و صاحب امتیاز سایت زنان توانمند، هیپنوتیزور،دکترای تخصصی روانشناسی ،مدرس دانشگاه ،عضو انجمن علمی هیپنوتیزم آمریکا ،دارای مدرک مسترینگ اریکسونی و عضوانجمن روانشناسی سلامت وعضو انجمن روانشناسی اجتماعی ،عضو انجمن روانشناسی ایران ، نویسنده ی کتاب تاثیر شادمانی و آرمیدگی در اختلالات جنسی ،محقق در زمینه ی شادمانی درونی هشیاری حضور،معنویت درمانی ویوگادرمانی،مربی یوگاو مربی یوگای خنده ودارای چندین سال سابقه ی مدیریت گروه درمانی و توانمند کردن زنان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *