ویژگى هاى افراد شاد از نظر مارتین سلیگمن

سلام دوست عزیزم . روزتان خوش و لحظاتتان سرشار از شور زندگی و شادی . نکته روانشناسی امروز را تقدیمت میکنم……. شاد باش و شادی را به من و بقیه هدیه کن . موفق باشی ??????
‍ «ویژگی‌های افراد شاد از نظر مارتین سِلیگمَن»

☣ اطرافشان را با افراد شاد پر می‌کنند.
شادی و لذت مُسری است. محققان دریافته‌اند که آنهایی که اطراف خود را با افراد شاد و سرزنده پر می‌کنند، احتمال بیشتری برای شاد شدن در آینده دارند.

☣ فقط وقتی لبخند می‌زنند که از ته دل باشد.

☣ قابلیت انعطاف دارند.
براساس تحقیقات پیتر کرامر، قابلیت انعطاف است که متضاد افسردگی است نه شادی. او می‌گوید افراد شاد می‌دانند چطور باید بعد از شکست به وضعیت قبلی خود برگردند. قابلیت انعطاف راهکاری است که انسان‌ها می‌توانند در مواجهه با سختی‌ها زندگی از آن استفاده کنند.

☣ برای شاد بودن تلاش می‌کنند.
تحقیقات نشان داده است که آنهایی که فعالانه تلاش می‌کنند احساس شادی بیشتری کنند، بالاترین سطح روحیه مثبت را داشته‌اند.

☣ قدر اتفاقات خوب زندگی را می‌دانند.
جشن گرفتن دستاورهای بزرگ و دشوار زندگی خیلی مهم است اما افراد شاد به پیروزی‌های کوچک خود نیز اهمیت می‌دهند.

☣ قدر لذت‌های کوچک زندگی را می‌دانند.
خوردن یک بستنی قیفی شکلاتی، دیدن یک سگ مهربان و بازیگوش، افراد شاد برای استفاده از همه لذت‌های کوچک و ساده زندگی وقت می‌گذارند. پیدا کردن معنا در چیزهای کوچک و تمرین قدرشناسی از آنها به احساس شادی و رضایت عمومی از زندگی‌تان منجر خواهد شد.

☣ زمانی از وقتشان را صرف اعمال بشردوستانه می‌کنند.
بااینکه یک روز فقط ۲۴ ساعت دارد، اما افراد مثبت بخشی از زمان خود را صرف خوبی کردن به دیگران می‌کنند که در مقابل فوایدی نیز به خودشان می‌رسد.

☣ به خودشان اجازه می‌دهند که گذشت زمان را فراموش کنند.
وقتی شدیداً درگیر کاری می‌شوید که هم دشوار و چالش‌انگیز است و هم معنادار و روحیه‌بخش، گذشت زمان را فراموش می‌کنید. افراد شاد به دنبال چنین حسی هستند که خودآگاهی‌شان را کمتر کرده و احساس موفقیتشان را بیشتر می‌کند.

☣ بحث‌های جدی را به غیبت‌کردن‌های جزئی ترجیح می‌دهند.
برای اینکه احساس خوبی نسبت به زندگی پیدا کنید، باید گفتگوهای جزئی و پیش‌پاافتاده را کنار گذاشته و وارد گفتگوهای عمیق‌تر شوید.
یکی از پشیمانی های افراد رو به مرگ این است که «کاش جرات ابراز احساساتم را داشتم». ???? شادباش و لبخند بزن

About خالقی

مدیر و صاحب امتیاز سایت زنان توانمند، دکترای تخصصی روانشناسی ،مدرس دانشگاه ،هیپنوتیزور،نویسنده ی کتاب تاثیر شادمانی و آرمیدگی در اختلالات جنسی ،محقق در زمینه ی شادمانی درونی هشیاری حضور،معنویت درمانی ویوگادرمانی،مربی یوگاو مربی یوگای خنده ودارای چندین سال سابقه ی مدیریت گروه درمانی و توانمند کردن زنان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *