سکون سخن می گوید

 

چکیده ای از فصل اول ؛ “سکوت و سکون”

سکون طبیعت اصلی توست. سکون چیست؟ نوعی فضا یا هشیاری درونی که واژه های این صفحه در آن دریافت می شوند و به افکار تبدیل می گردند. بدون آن هشیاری ، هیچ درکی ، هیچ فکری و جهانی وجود نداشت. تو آن هشیاری هستی که به جامه مبدل انسان درآمده ای.

~`~`~`~`~`~`~`~`~`~

هنگامی که به سکوت آگاه می شوی ، بی درنگ آن حالت هشیاری ساکن درونی ایجاد میشود . اکنون حاضر هستی و از هزاران سال شرطی سازی جمعی بشر به بیرون گام نهاده ای.

~`~`~`~`~`~`~`~`~`~

هر صدای آزار دهنده ای می تواند به اندازه سکوت مفید باشد. چگونه؟ مقاومت درونی را در برابر آن کنار بگذار ، بگذار امور همان گونه که هستند ، باشند. این پذیرش ، تو را به آن قلمروی آرامش درون که سکون است خواهد برد.

هرگاه این لحظه را به هر شکلی که باشد به گونه ای عمیق بپذیری ، ساکن شده ای و در آرامش هستی.

~`~`~`~`~`~`~`~`~`~

هنگامی که در سکون به درخت یا انسان می نگری ، این کیست که می نگرد؟ وجود عمیق تری از شخص ؛ آگاهی به آفریده اش می نگرد.

کتاب مقدس می گوید که خدا جهان را آفرید و دید که خوب است. هنگامی که بدون فکر از درون سکون نگاه می کنی ، تو نیز همان را می بینی.

~`~`~`~`~`~`~`~`~`~

آیا به دانش بیشتری نیاز داری؟ آیا دانش بیشتر ، جهان را حفظ خواهد کرد؟ یا کامپیوتر های سریع تر و تجزیه و تحلیل های علمی تر و هوشمندانه تر موجب محافظت از جهان خواهند شد؟ آیا در این زمان بشر بیش از همه چیز به انسانیت نیاز ندارد؟

اما خرد چیست و در کجا یافت می شود؟ خرد از توان ساکن بودن ناشی می شود. فقط بنگر و گوش کن. به چیز دیگری نیاز نیست. ساکن بودن ، نگریستن و گوش دادن ، شعور غیر فکری درونت را فعال می کند. بگذار سکون ، گفتار و رفتار تو را هدایت کند.

برگرفته از کتاب سکون سخن می گوید ؛ نوشته اکهارت تله – ترجمه فرناز فرود

About خالقی

مدیر و صاحب امتیاز سایت زنان توانمند، هیپنوتیزور،دکترای تخصصی روانشناسی ،مدرس دانشگاه ،عضو انجمن علمی هیپنوتیزم آمریکا ،دارای مدرک مسترینگ اریکسونی و عضوانجمن روانشناسی سلامت وعضو انجمن روانشناسی اجتماعی ،عضو انجمن روانشناسی ایران ، نویسنده ی کتاب تاثیر شادمانی و آرمیدگی در اختلالات جنسی ،محقق در زمینه ی شادمانی درونی هشیاری حضور،معنویت درمانی ویوگادرمانی،مربی یوگاو مربی یوگای خنده ودارای چندین سال سابقه ی مدیریت گروه درمانی و توانمند کردن زنان

10 comments on “سکون سخن می گوید

  1. با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز
    من خیلی گشتم که کتاب تمرین نیروی حال رو از همین آقای تول پیدا کنم اما به هر دری زدم نبود سایتش برای 4share هم مسدود میشد… اگه ممکنه خلاصه ای از اون کتاب رو هم بذارید با یه خورده از تمریناش که ببینیم چه جوری هستن که اینقدر ازش تعریف دادن
    خیلی ممنون از تلاش های شما برای نوشتن این مطالب خیلی خوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *