فوائد تکرار مانترا

ساتیا سای بابا می‌گفت:

«در کالی یوگا هیچ راهی بهتر از خواندن اسماء پروردگار و ستایش او از این طریق برای رهایی انسان وجود ندارد. زیرا خواندن او رحمت و رهایی را به ارمغان می‌آورد. این خوب است و آن بد است. چگونه می‌توان در مورد خلقت پروردگار چنین قضاوت کرد در حالی‌که همه چیز تجلی اراده اوست آن‌گاه که شوکت خداوند را به یاد می‌آورید لرزش شادی است که از قلب می‌جوشد و تبلور هم‌زمان جذبه درونی است که تجربه می‌شود. خداوند را به‌هر طریقی که عبادت کنید جاده سر سپردگی و ارادت بهترین و کوتاه‌ترین راه به سوی اوست.»

ساتیا سای بابا می‌گفت:

«شکیبایی، رکن اصلی تمامی تمرینات معنوی است. برای خردمندان واقعی، فرزانه‌گان و روح‌های بزرگ، شکیبایی همان عظمت ریاضت، ایثار، راستی و تقوی و محبت را دارد. بدون شکیبایی امکان درک حقیقت آتما، وجود نخواهد داشت.»

حضرت مسیح چنین فرموده است: با نان تنها، ممکن است به سختی زنده بمانید، ولی بدون نام خداوند به تنهایی ، زنده نخواهید ماند.

–   تکرار مانترا، ذهن را به سوی خداوند و کسب سرور جاودانی و آرامش هدایت می کند. در طی تکرار مانترا ، تمام کیفیت های الهی به طور پیوسته و مداومی از سمت خداوند به درون ذهن فرد جریان می یابد ، به همان گونه که روغن از ظرفی به ظرف دیگر منتقل می شود.
–  تکرار مانترا، ذهن را آرام می سازد و تقویت می کند . طبیعت ذهن را دگرگون می کند و ذهن را با خلوص اشباع می نماید. ذهن را به نگرش اندیشه ها و احساسات درونی و خودکاوی وا می دارد. افکار شیطانی و تمایلات شیطانی را ریشه کن می نماید.
– تکرار مانترا موجب ایجاد اراده و زهد می شود و سرانجام فرد را به نزدیکی و وحدت با خداوند می رساند.
– بر اثر تکرار دائمی مانترا  و عبادت ، ذهن تصفیه می شود و با افکار خوب و خالص انباشته می گردد، بر اثر افکار خوب و مداوم ، شخصیت فرد تغییر می یابد.
حتی تکرار مکانیکی و ساده مانترا دارای تاثیرات فوق العاده ای است، در هر کلمه ای ، قدرت )  شاکتی) موجود است، اگر راجع به غذای ترش یا اشتهاآور صحبت کنید یا فکر نمائید، بزاقتان ترشح می شود، حال تصور نمائید که چه قدرت ( شاکتی ) در نام های خداوند موجود است.
تکرار نام های خداوند گناهان را می سوزاند.
تکرار نام های خداوند یا اندیشیدن به نام های خداوند ، طبیعت اهریمنی ذهن را تغییر می دهد و رهرو را با خداوند ، رو در رو قرار می دهد و شکی در این مورد موجود نیست.
تکرار نام های خداوند یا اندیشیدن به نام های خداوند قلب را تصفیه می کند و استوار و تغییر ناپذیر می سازد. افکار دنیوی را از ذهن می راند و آن ها را قلع و قمع می سازد. علائق و وابستگی های دنیوی را نابود می کند. امیال و آرزوها را ریشه کن می کند. فرد را باشهامت می نماید و توهمات را ازبین می برد.
تکرار مانترا نیرو بخش فوق العاده ایست و برای ریشه کن کردن هر نوع بیماری ، داروی اختصاصی است و سلامتی را به ارمغان می آورد.
مانترا ، غذای معنوی برای روح گرسنه است. عشق الهی و غیر مشروط را به پرورش می دهد و کوندالینی را بیدار می سازد. صلح و آرامش جهانی را به ارمغان می آورد، رهرو را به وحدت با خداوند می رساند.
همچنان که آتش پنبه را می سوزاند ، تکرار مانترا نیز کارماها را می سوزاند.

About خالقی

مدیر و صاحب امتیاز سایت زنان توانمند، دکترای تخصصی روانشناسی ،مدرس دانشگاه ،هیپنوتیزور،نویسنده ی کتاب تاثیر شادمانی و آرمیدگی در اختلالات جنسی ،محقق در زمینه ی شادمانی درونی هشیاری حضور،معنویت درمانی ویوگادرمانی،مربی یوگاو مربی یوگای خنده ودارای چندین سال سابقه ی مدیریت گروه درمانی و توانمند کردن زنان

One comment on “

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *