تندرستی خودرا با رعایت توصیه های پزشکی حفظ کنید.

imagesتندرستی خود را با رعایت توصیه های پزشکی حفظ کنید

سیگار برای زنان مرگبارتر. نتایج مطالعات تازه گروهی از پزشکان نروژی حاکی از آن است که عوارض جانبی و خطرناک استعمال سیگار برای سلامت زنان بیشتر از مردان است.
به گزارش ایسنا ، پزشکان پژوهشگر نروژی با مطالعه پرونده پزشکی 600 هزار بیمار دریافتند که خطر ابتلا به سرطان روده در زنانی که سیگار می کشند ، دوبرابر بیشتر از مردان است و زنان سیگاری 19 درصد و مردان سیگاری 9 درصد در معرض ابتلا به این سرطان هستند ، یافته های پزشکان نروژی همچنین دریافتند که زنان از نظر زیست شناختی در برابر اثرات مسمومیت زایی دود تنباکو آسیب پذیرترند .

کاهش نمک و کاهش خطر سکته
یک متخصص بهداشت توصیه کرده است که با کاهش روزانه 6 گرم نمک طعام در رژیم غذایی خطر بروز سکته قلبی را به میزان 24 درصد و ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را به میزان 18 درصد ، می توان کاهش داد.
کاهش داد.
به گزارش ایسنا ، مهندس پاپی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان همچنین گفته است با کاهش 25 درصد نمک طعام در رژیم غذایی می توان می توان از خطر بروز بیماری های قلبی عروقی به میزان 25 درصد کاست ، وی با اشاره به گزارش سازمان بهداشت جهانی که تعداد تلفات ناشی از بیماری های قلبی عروقی را سالانه 12 میلیون نفر اعلام کرده ، هشدار داده است که مصرف نمک در ایران دو برابر میانگین مصرفی در جهان است .{ف.ط}

نور خورشید و پیشگیری از رماتیسم مفصلی
پژوهشگران علوم پزشکی در آمریکا در جریان مطالعات تازه خود دریافته که نور خورشید فاکتوری مهم برای پیشگیری از خطر ابتلا به روماتیسم مفصلی یا ” اوستئو آرتریت ” است .
به گزارش پایگاه ” پزشکان بدون مرز ” ، پژوهشگران آمریکایی علوم پزشکی در دانشگاه ” هاروارد ” با مطالعه بر روی بیش از 200 هزار زن شرکت کننده دریافتند که ساکنان نواحی با آب و هوای آفتابی کمتر با پژوهشگران آمریکایی با استناد به نتایج مطالعات تازه خود توصیه کرده اند که در ماه های تابستان نباید بیش از 15 دقیقه در روز در معرض نور مستقیم آفتاب قرار گرفت یا به اصطلاح از ویتامین آفتاب که همان ویتامین ” ” D ” است نباید بیشتر از بطور متوسط 15 دقیقه استفاده کرد ، پژوهش ها نشان داده است که ویتامین ” ” D برای درمان روماتیسم مفصلی بسیار مفید و موثر است .

توصیه برای پیشگیری از آرتروزپیشرفته
یک متخصص فیزیوتراپی با اشاره به اینکه حدود 10 درصد از بزرگسالان در ایران مبتلا به آرتروز مفاصل هستند ، توصیه کرده که با تشخیص و درمان به موقع این آرتروز ، از ابتلا به آرتروز پیشرفته جلوگیری کنید .
به گزارش ایرنا ، دکتر محمد اکبری دانشیار گروه فیزیوتراپی دانشگاه علوم پزشکی تهران همچنین گفته است که اصلاح حرکت های اندام های بدن یا تغییر در عادات غلط زندگی ، می تواند از مانع از تبدیل آرتروز مفاصل به آرتروز پیشرفته شود ، وی استفاده از پله یا بالا و پایین رفتن از پله را برای مفاصل سالم نه تنها بی ضرر خوانده بلکه آن را برای تقویت عضلات ، لیگامان ها و کاهش فشار به مفاصل ، مفید دانسته
است .

استفاده زیاد از بوتاکس تاثیر آن را کاهش می دهد
دانش پژوهان آلمانی در جریان تحقیقات تازه دریافتند افرادی که برای از بین بردن و یا پیشگیری از چین و چروک های صورت خود به بوتاکس تکیه کرده باید بدانند که پس از مدتی نسبت به این تزریق ایمن می شوند .
به گزارش پایگاه اینترنتی ” دیلی میل ” ، به گفته محققان بوتاکس یک نوع سم است و پس از استفاده مداوم دیگر نمی تواند مانند گذشته ماهیچه های صورت را از حرکت بازدارد به گفته پژوهشگران آلمانی از هر 200 نفری که از بوتاکس استفاده می کنند بدن یک نفر نسبت به این درمان آنتی بادی تولید می کند که به مرور زمان تاثیر این درمان را کمتر می سازد.(ف.ط)

گروه خبري : نکته ها و دانستنیها تاریخ : 1392/02/29 ساعت: : 11:25:18
[چاپ] [چاپ بدون عکس] [ارسال به دوستان]

One comment on “تندرستی خودرا با رعایت توصیه های پزشکی حفظ کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *