تمرین سکوت ذهن

 

207153_348929111861399_1947477244_nتمرین سکوت ذهن را می توان برای تمرکز بیش تر و یا برای استراحت ذهنی انجام داد.

مدت زمان اجرا 10 الی 15 دقیقه می باشد.

برای انجام این تمرین ، این مراحل را یک به یک انجام دهید:

1- راحت بنشینید و چشم ها را ببندید.

2- تمام افکاری که باعث اختلال ذهنی و حواس پرتی می شود، در ذهن تجسم کنید. در این مرحله باید ذهن خود را مانند حوضچه ای در نظر بگیرید که تمامی افکار مزاحم در آن شناور هستند.

( مدت زمان در این مرحله 4 الی 5 دقیقه در نظر گرفته می شود. )

3- یک کلمه آرامش بخش ( مانند واژه رها یا آرامش ) را در ذهن مانند قطره جوهری که بر آب می چکد و در سطح آن پخش می شود، بچکانید؛ به نحوی که تمام سطح ذهن را پر کند و تمام افکار مزاحم را پاک نماید و از بین ببرد.

مرحله ی سوم تمرین را باید همراه با تنفس های عمیق انجام دهید و بهتر است هنگام بازدم کلمه رهایی را در ذهن ایجاد کنید و تمام سطح ذهن را با آن پر نمایید.

مدت زمان 8 تا 10 دقیقه

(حکمت تائو)

 

About خالقی

مدیر و صاحب امتیاز سایت زنان توانمند، دکترای تخصصی روانشناسی ،مدرس دانشگاه ،هیپنوتیزور،نویسنده ی کتاب تاثیر شادمانی و آرمیدگی در اختلالات جنسی ،محقق در زمینه ی شادمانی درونی هشیاری حضور،معنویت درمانی ویوگادرمانی،مربی یوگاو مربی یوگای خنده ودارای چندین سال سابقه ی مدیریت گروه درمانی و توانمند کردن زنان

2 comments on “تمرین سکوت ذهن

  1. امیدوارم روزی که البته بسار هم دور نیست تمامی مادران که تربیت کننده کودکان هستند بیاموزند که چگونه باید سکوت و ارامش ذهن را به کودکان خود منتقل نمایند. و در اینده شاهد دنیاری لبریز از صلح م ارامش و برکت و خیر خواهی و عشق و اگاهی داشته باشیم.

  2. Hi Kristle! Thanks for stopping by The Backwards Bride. Thank you also for the wonderful comments. 🙂 I look forward to getting to know you beuo,r.LoveeYttr new follower!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *