تقدیم به استادعزیزم

images به حق اوکه نامی را ندارد به نامی که خوانی پردرآرد

عزیزانم:

کتاب زندگی چاپ دوم ندارد.پس بیایید عاشقانه زندگی کنیم.شادباشیم،ببخشیم،مهربورزیم،خیرخواه دیگران باشیم،آرامشگرباشیم،نگاه مثبت داشته باشیم،بی ریامحبت کنیم بدون چشمداشت ازجبران ان.تغییرات زندگی را باصبوری وآرامش بپذیریم،درلحظه باشیم وهمسوباآن هرکاری را به خداوند واگذارکنیم وراضی باشیم به رضای پروردگار ومنطقی باشیم ومقاومت نکنیم ومعتقد باشیم که این نیز بگذرد.
و پیوسته بگوییم ای همراه خوب زندگیمان تورا شکر می گوییم.

حال از معجزهء عشق بگویم:
ازدولت عشق به شادمانی و خوشبختی وصف ناپذیری رسیده ام واین مجال را یافتم تااز اندیشه های دولت عشق استفاده کنم.وازاین بابت بسیار خرسندم ودریافتم تا زمانی که عشق را به دیگران نبخشایی عشق نیست وآموختم که بزرگترین راه کامیابی محبت است.
که با چند جملهءتاکیدی گویی جریان برقی است که روشن شده وفرد مورد نظر با این جریان هماهنگ می گردد.که معمولا”افراد باگرایشها و رفتارهای هماهنگ به سرعت پاسخ مثبت می دهند.زیرا بزرگترین نیاز بشر عشق به محبت است که هیچ انسانی بدون آن نمی تواند سرکند.
از میان سه فضیلت بزرگ درانسان(ایمان-امید-محبت)محبت بزرگترین فضیلت است.انسانی که محبت می ورزد ،حلیم ومهربان است.حسدنمی برد.کبروغرورندارد.نفع خودرا نمی طلبد.خشم نمی گیرد.سوءظن ندارد.ازناراستی خوشوقت نمی گرددوباراستی شادوخرسنداست.
پس فضایلی چون صبرو مهربانی،سخاوت ، تواضع ، ادب فعدم خودخواهی،خوشخویی،صفاوصمیمیت،بی ریابودن وگذشت ازآن کسی است که ازاین طریق زندگیش دگرگون گردیده. که من تمام آنچه راگفتم دراستادخالقی یافتم.هرچندکه با تمام پرحرفی ها ازتوصیف محبت عاجزم.
دوستان عزیزم بااین مقدمه می خواهم از دهها مورد به دو مورد اشاره کنم که از همان جمله های تاکیدی برق آسایی که از آن سخن به میان آمد نتیجه گرفتموبه این خاطر بارهاازخدای خودتشکروقدردانی کرده و می کنم که از چهارسال پیش بالطف دوست خوبم خانم شبیری در محضر استادخالقی به خودسازی مشغولم اماراه بسیار سخت وطولانی است که صبر می خواهد و گذشت.با این حال همیشه می گویم پروردگارا ازاینکه مرا جزءشکرگزارانت قراردادی که در هرحال شکرگزارنعمات بی دریغت باشم توراسپاس می گویم.وازشما دوستان عزیز واستادفاطمهءخالقی که بی دریغ عشق و محبت خالصانهءخودرا به ماارزانی داشته تشکر می کنم.الهی شکر،الهی شکر.الهی شکر.
به مناسبت اولین روز مهرماه
اسکندرراگفتندچرا معلمت رادرجایگاهی والاترازپدرومادرمی نشانی؟گفت آنهامراازآسمان به زمین آوردند،امامعلم مرااززمین به آسمان می برد.
ردای زیبای معلمی برقامت همیشه سروتان مبارک باد. نوشته از:مینوسنجابی
(ف.ط)

4 comments on “تقدیم به استادعزیزم

 1. ممنون عزيزم.- جمع خوبي كه به همت خانم استاد خالقي با وجود همه ي زحمت ها ي با هم بودن ،شكل گرفته است .ما را ياري مي دهد نگاه نو به همه چيز داشته باشيم . اگرچه عموما نگاهمان به بيرون و درون خود نگاهي از حافظه و آرشيو ذهن است و ذهن آدمها به مثابه موزه اي سرگرم كننده ما را از زمان در گذر تغييرات غافل مي كند .جمع دوستان ،ما را از اين غفلت مي رهاند تا به روز ببينيم واز سرمايه ي ذهن در ارتقاي نگاهي تازه بهره ببريم. و جاي سپاس فراوان دارد اين اتفاق مبارك را به شادي تداوم بخشيم و سپاسگزار همه ي عزيزان به ويژه خانم استاد خالقي باشيم .شاداب باشيد.

  • خداونداتوراسپاس به خاطر دوستان صمیمی بامحبت وتشکراز زحمات استادخالقی

  • مرسی از لطف شما عزیزان،من بارها گفتم من شاگرد آخر کلاس خود سازیمان هستم و به همراه شما سعی دارم به جایی برسم که در همه ی چیزها خدا را ببینم و همه ی کار هایم فقط برای خدا باشد.
   آمین

 2. خداوندا تو را سپاس می گویم که به یاری تو و دوستان عزیزم خانم دکتر خالقی وکسانی که راهنمایی و حمایتم کردند و درس زندگی و صبوری و بهتر زیستن به من آموختند توانستم بر تمامی مشکلات زندگی چیره شوم .
  از امروز به بعد وقتی به گذشته ام نگاه می کنم ،لبخند زده و به خودم خواهم گفت ،هرگز فکرش را نمی کردم که بتوانم از عهده اش بر آیم …خدایا شکرت که من توانستم …الهی شکر الی شکر الهی شکر
  بارالها همیشه تو سکان دار زندگی ما و عزیزانمان باش .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *