کارما یوگا

کارما یوگا چیست ؟؟؟

کارمایوگا،وقف همه ی اعمال و نتیجه ی آنها به خداست.

کارما یوگا،نمائی از زندگی ی سازگار با فرامین الهی است که با دور کردن وابستگی ها و موازنه ی میان شادی ها و غم ها به وجود می آید.

کارمایوگا، ایثار در راه انسانیت است.

کارمایوگا، اعمالی ست که قلب را پاک می سازد و ما را برای دریافت انرژی الهی و پیشرفت در راه معنویت آماده می کند.

نکته ی مهم این است که باید این ایثار در راه انسانیت بدون هیچ نوع انتظاری انجام شود و چیزی که موجب می شود تا این نوع زندگی انتخاب شود نوع اعمال نیست بلکه نیت ی عمل است و وقتی انجام شد گوئی آدمی وسیله ای بوده است در دست خداوند که با مشارکت عالم هستی موجب سعادت انسان ها شده است. چنین کارمائی نه تنها انسان را به جبران خطا یا تحمل مکافات آن وادار نمی کند بلکه از آن پس موجب سعادت او می شود و این کارماست که کارمایوگا نامیده می شود.

چون این اعمال بدون انگیزه ی شخصی انجام شده و نتایج آن به خدا واگذار شده است موجب رهائی انسان از قید کارما اعمال شده و او را به آرامش مطلق می رساند.

با تمرین قانون کارمایوگا، سالک راه، برای خودشناسی آمادگی پیدا می کند.البته این آمادگی برای خودشناسی مراحلی دارد و نمی توان یکباره پلکان ترقی را طی نمود. به خصوص در این باره مشکلی وجود دارد و آن این است که ناپاکی های موجود در ذهن، حسادت، شهوت، خودخواهی و غرور و نظایر این احساسات ناپسند موجب کندی سیر در این راه می شود و ممکن است انسان به جای طی طریق تنها به استفاده از مهارت های کلامی و انجام بحث های بی نتیجه و بدون عمل روی بیاورد.اما هرگاه خواست و توانست تا بر این قبیل احساسات غلبه پیدا کند،به دنبال آن پیشرفتی بی وقفه در کارش حاصل شده و تدریجاً احساس می کند که به منبع لایزال هستی نزدیک می شود.

با این نزدیک تر شدن که گوئی اعمالی که انجام میدهد را آن نیروی ابدی از طریق او انجام داده و خودش در این جا هیچ نقشی ندارد، آنگاه بار عظیم هستی از شانه ی او برداشته خواهد شد و به آسایش کامل خواهد رسید.
منبع : یک یوگی

(ل . آ )

6 comments on “کارما یوگا

 1. تمرین کارما یوگا

  در تمرین کارمایوگا،داشتن ثروت زیاد یا قدرت زیاد برای خدمت به خلق نیاز نیست. بلکه هر کسی با هر امکانی می تواند سالک این راه باشد.

  به عنوان مثال؛ اگر مریض یا درمانده ای را گوشه ی خیابان دید،به او کمک کند و در صورت تمایل او یا ممکن بودن، به بیمارستانی برساندش یا دست کم با کلماتی مهرآمیز از او دلجوئی کند.

  با این اعمال و نظایر آن قلب از بسیاری ناپاکی ها تصفیه می شود زیرا حتی اگر پولی برای خدمت نداشته باشد، با دستان و بازوان خود اینکار را انجام داده است. خداوند از چنین خدمت هائی بسیار بیشتر از خدمت ها پرتوقعانه افراد ثروتمند خشنود خواهد شد.

  البته نباید تصور شود که با این کمک ها، انرژی فرد تحلیل می رود،بلکه این قانون الهی ست که با این عمل انسان با انرژی عالم لایتناهی یکی خواهد بود.

 2. سلام
  من از شهرستان ملایر هستم . کلاسهای عکاسی استاد میر شاه ولد رو به همه ی دوستان توصیه می کنم . این استاد عزیز هم دیدگاه رو نسبت به اطراف تقویت می کنه هم حس خود باوری و آرامش خاصی به شما ها می ده
  ممنون

  • هستی جان کاملا موافقم این استاد عزیز بسیار با سواد و آرام است .. در هر زمینه ای از هنر تخصص دارند و بسیار با مطالعه هستن

 3. همین الان که این متنو مینویسم ازخداوند از پدر و مادرم ازنیروهای الهی از شما یی که اینو میخونی شمای ذاتا الهی پاک مهربان شمای زیبا ودوست دار زیبایی وخداوند تشکر تقدیس وادای احترام میکنم خوا ندن این متن توسط من توسط شمای پاک در این لحظه درست این لحظه از وجود که میگذرد یک کارما یوگاست اگر اگر اگر به نیت اگاه تر شدن از راه زندگی وشناخت روح و ذهن و وجودمون وسعادت ابدیمون سعادت ابدی شادمانی ابدی لذت ابدی رضایت ابدی ارامش ابدی خودمون وهمه ی ادمها باشه انشا الله انشا الله انشا الله انشا اللهالرحمنالرحیمالبر البر=بسیارنیک الوهابالودود الودود=بسیار دوست دار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *