ازخوبی هاسخن بگو

395412_iHzVa9TT
از خوبی ها سخن بگو ،
نتیجه تحقیقات پرفسور سمیعی:
———————————–
لذت هایت را به زبا ن بیاور مغزت هوشیارانه آن را دریافت می کند وبه کار می برد .
ساختار کوچک هیپوتالاموس در مغز ماده ی آزاد کننده ی هو…رمونی را ترشح می کند به نام کورتیکوتروفین …این ماده به همراه هورمونش وظیفه ی تامین انرژی لاز م بدن برای مقابله با استرس و شرایط بحران اضطراب را دارد … در واقع همان چیزی ست که به بدن کمک می کند بتواند مدیریت هیجان داشته باشد…اما عمر این ماده فقط یک سال است و گاهی به صورت خودکار درمغز ترشح می شود . پروفسور سمیعی تحقیقاتی انجام داد برای دانستن این مطلب که چه چیزهایی باعث ترشح بیشتر این ماده در برخی افراد و یا قطع و تاخیر ترشح درفرد دیگر میشود …نتیجه تحقیقات چندی پیش در سایت پروفسور سمیعی منتشر شد . . نتیجه ی تحقیقات برای علم روانشناسی بینظیربود و بسیار جالب :
۱.وقتی شما از منظره ای یا دیدن چیزی لذت می برید و از آن به صورت کلامی تعریف م کنید و اهل به به و چه چه کردن هستید میزان ترشح این ماده در مغز افزایش می یابد .
۲.وقتی شما یک پارچه .گلبرگ گل یا چیزی لطیف را لمس می کنید و احساس خوشایندی دارید میزان ترشح این ماده در مغز افزایش می یابد
و شما دست می زنید یا همان به اصطلاح کف می زنید حتی وقتی دریک کنفرانس حضور دارید و یا در یک مهمانی و حتی به مدت زمانی کوتاه میزان ترشح این ماده را در مغز افزایش می دهید … پس درود بر آنها که از هر چیز لذت بخش که می بینند و حس می کنند تعریف می کنند ! درود برآنها که عادت دارند چشمهایشان را پر کنند از زیبایی های بی نظیر طبیعت ! درو دبر آنها که وقتی قرار است کف بزنند به افتخار کسی بی رمق و رفع تکلیف این کار را نمی کنند! چقدر خوب که بدانیم رفتار ما و لذت های ما چه بصری و چه لمسی باعث می شود بدن در کنترل هیجانات و استرس های روزهای بعد ذخیره های مفیدی اندوخته کند ….و باعث ترشح بیشتر ماده های موثر مغز در آرامشمان شود …. پس یادت باشد : لذت هایت را به زبا ن بیاور مغزت هوشیارانه آن را دریافت می کند وبه کار می برد .

(فرانک)

5 comments on “ازخوبی هاسخن بگو

    • سلام بر شما دوست نیکو صدر .سپاس فراوان از شما برای قرار دادن ، این مفاهیم زیبا .برایم بسیار مفید بود و توانستم این مفاهیم خوب را برای دوستانم به مشارکت بگذارم.اجر شما با خداوند حکیم.آمین

  1. متن بسیار جالبی بود.ولی در مورد من فکر کنم ترشح این ماده از حد خارج شده! طوری که از هر چیزی تو طبیعت لذت میبرم .حتی از دیدن سوسک که خیلی از خانم ها چندششون می شه!میشینم باهاش صحبت می کنم.
    باور کنید هیجان زیاد هم جالب نیست.من اصلا مدیریت هیجان ندارم.چون برای من همه چی جالبه و زود ذوق زده
    میشم.طوری که گاهی حتی همسرم اعتراض می کنه!!!
    بگذارید مثالی بزنم.توی کارخانه ای که کار میکردم یک بار یه اشتباه بزرگی رخ داده که همه ما مسئولش بودیم.خلاصه مدیرمون که داشت تک تک ما را مواخذه می کرد نوبت سرزنش من که رسید من زدم زیر خنده.باورکنید ناخوا آگاه بود.کنترلش اصلا دستم نبود. ما بقی ماجرا را خودتون حدس بزنید که به کجا کشید…..خلاصه الان نشستم تو خونه!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *