خلاصه ای از کلاس شماره 249

در این جلسه خانم دکتر فرزانه خالقی کتاب دوستی با خدای نیل دونالد والش را کنفرانس دادند،در این کتاب نیل دونالد والش می خواهد ما را به خدا نزدیک کند و هفت گام را برای نزدیکی با خدا نام برده گام اول :اینکه خدا رابشناسیم که بهترین راه شناخت  خدا شناخت خود است برای اینکار باید به دو سوال جواب بدیم اولی آیا این من هستم ،آیا هدف غایی و نهایی من این است ؟سوال دوم اینکه عشق الهی با من چی می کنه؟در هر رفتاری که از ما سر میزنه اگه این دو سوال را از خود بپرسیم رفتار ی شایسته ی  نور الهی که در درونمان است انجام می دهیم.

گام دوم: اعتماد به خداست اگرخدا را بشناسیم به خدا اعتماد خواهیم کرد (تسلیم :پذیرش هر آنچه اتفاق می افتدو رضا:خشنود بودن از آن راز زندگی این نیست که هر چه می خواهیم داشته باشیم بلکه هرچه داریم را دوست بداریم.) و اینکه آفرینش شبیه بازی کامپیوتری است نتایج از قبل مشخص است ولی اینکه ما چه نتیجه ای می گیریم و چه امتیازی می گیریم بستگی به خود ما داره .

گام سوم :خدا را دوست بداریم

آفات عشق را بشناسیم (آفات عشق:نیاز ،توقع و حسادت هستند.)

گام چهارم :خدا را در آغوش بگیریم

گام پنجم:از خدا بهره مند شویم

گام ششم :خدا رایاری دهیم.(هر وقت ما در حق خودمان کاری کنیم به خدا یاری خواهیم داد،خرد لطیف و دانش کاربردی یاری به خداست.)

گام هفتم :خدا را شکر کنیم (شکر گذاری حالتی از بودن است )

پنج حالت و نگرش به خدا :سرور ،عشق ،ر ضامندی ،لطف وشکر گزاری و در هر شرایطی با مبداءاتصال برقرار کنیم  در این صورت هیچ کس نمی تواند به ما آسیب برساند….)

جملات کلیدی:

انسان باید خودش را بشناسد و خود را دوست داشته باشد.

مهمترین چیز برای دوستی با خدا درک لحظه ی اکنون است

من جزیی از خدا هستم خدا بی نیاز است پس من هم بی نیاز هستم.

هدف زندگی هر کس والاترین تعبیری که از خودش دارد را نمایش دهد.

رفتارم من را توصیف می کند آیا این رفتار من در شان من است؟

عمیق ترین و کاملترین خوشبختی در درون ماست ما خوشبختی را در بیرون می جوییم.

 همه ی ما یکی هستیم ،تفاوت های شخصی را بشناسیم و به انها احترام بگذاریم  ولی تفرقه نیندازیم.

خدا را یاری دهیم در این صورت خود را یاری می دهیم،کار خوب خدمت است و خدمت اعلام همدلی و یگانگی با خداست.

تمامی فایده ها دو طرفه است خوبی در حق دیگران خوبی به خود است.

در فطرت همه دانش وجود دارد باید به یاد آورد و در لحظه ی هشیاری بود ،در واقع مراقبه ی محض

چند اشتباه در راه دوستی با خدا :این که ما تنها هستیم چون ما تنها نیستیم و خدا همیشه با ماست ،دومین اشتباه احساس برتری است چون هیچ راهی تنها راه ملکوتی رسیدن به خدا نیست بلکه هزاران راه برای رسیدن به خدا وجود داره ولی متاسفانه ما فکر می کنیم فقط راه ما بهترین راه است و این عامل مهم اکثر اختلافات و جنگ هاست در ضمن عامل مهم رشد نکردن و در جا زدن هم هست چون خود را برتر می دانیم دیگه برای رشد کاری نمی کنیم .،اشتباه بعدی اینه که باور داشته باشیم که مرگ فناست .

سه ابزار برای رسیدن به زندگی کامل:هشیاری (هرچه بیشر هشیار باشیم متوجه می شویم مطالب بیشتری برای فراگیری وجود دارد.)

صداقت و مسئولیت

چهار پرسش مهم :آیا این من هستم و رفتارم در حد من است ،عشق اکنون با من چی می کند ،مقصد من کجاست ،چه کسی من را همراهی می کند؟

پیام خدا را پخش کنید موثر تر از پیام اینکه خود پیام باشید ،یک نکته ای که بارها تکرار کردم خطر و آفت رشد اینه که به محض اینکه یک چیزی یاد می گیریم فکر کنیم از همه برتریم و بخواهیم هر طور شده دیگران را به راه خود بکشانیم حتی اگه از روی دلسوزی باشه اثر معکوس داره باید یادگیری های ما باعث تغییر در رفتارمان بشه که رفتار و کردار ما برای دیگران پیام باشه زمانی یاد گیری های ما مفید هستند که عیب های خود را دیده و پالایش کنیم و نور و یگانگی را در دیگران ببینیم و عشقمان به دیگران و به جهان هستی بیشتر شود نه اینکه عیب های دیگران را با ذره بین ببینیم و روی عیب های خود سرپوش بگذاریم  و یا بدتر اصلا عیب های خود را ندیده بگیریم و فکر کنیم که چون یک کار مثبت کردیم دیگه با ایمان تر و عزیز تر از دیگران نزد خدا هستم ،یادمان باشد که بی مقدار ترین افراد نزد خدا عزیزند و برای نزدیکی به خدا فقط باید به مخلوقاتش خدمت کرد و عشق داد همانطور که در بالا گفتم خدمت شکل عمیق مراقبه است و خدمت اعلام همدلی و یگانگی با خداست.

 

About خالقی

مدیر و صاحب امتیاز سایت زنان توانمند، دکترای تخصصی روانشناسی ،مدرس دانشگاه ،هیپنوتیزور،نویسنده ی کتاب تاثیر شادمانی و آرمیدگی در اختلالات جنسی ،محقق در زمینه ی شادمانی درونی هشیاری حضور،معنویت درمانی ویوگادرمانی،مربی یوگاو مربی یوگای خنده ودارای چندین سال سابقه ی مدیریت گروه درمانی و توانمند کردن زنان

3 comments on “خلاصه ای از کلاس شماره 249

  1. بسیار مطالب پرباری خانم دکترخالقی ارایه کردند باسخنی شیوا وروان.خیلی بهره ازاین کلاس بهره بردم.شاداب وموفق باشی خانم دکترعزیز.

    • خانم طاهری عزیز از شما استاد خالقی و سایر دوستان کلاس بسیار آموخته ام .از اظهار لطفتان خیلی متشکرم .

  2. دوست عزیزم متاسفانه سعادت حضور در کلاس را نداشتم .اما مطالعه خلاصه بحث بسیار مفید ورسا بود از زحمت شما و مدیریت محترم سایت سپاسگزارم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *