معمولا رنجش ما از دیگران به دلیل جنبه ی حل نشده ای در درون ماست.

معمولا رنجش ما از دیگران به دلیل جنبه ی حل نشده ای در درون ماست.

هنگامی که به کسی که اشتباهی می کنه برچسبی می زنیم،ببینیم آیا خودمان را اینگونه نمی نامیم؟اگه با خودمان صادق باشیم همیشه پاسخمون مثبته.جهان،آینه ی بزرگی است که پیوسته ویژگی های ما را به خودمون منعکس می کنه.

 

About خالقی

مدیر و صاحب امتیاز سایت زنان توانمند، هیپنوتیزور،دکترای تخصصی روانشناسی ،مدرس دانشگاه ،عضو انجمن علمی هیپنوتیزم آمریکا ،دارای مدرک مسترینگ اریکسونی و عضوانجمن روانشناسی سلامت وعضو انجمن روانشناسی اجتماعی ،عضو انجمن روانشناسی ایران ، نویسنده ی کتاب تاثیر شادمانی و آرمیدگی در اختلالات جنسی ،محقق در زمینه ی شادمانی درونی هشیاری حضور،معنویت درمانی ویوگادرمانی،مربی یوگاو مربی یوگای خنده ودارای چندین سال سابقه ی مدیریت گروه درمانی و توانمند کردن زنان

3 comments on “معمولا رنجش ما از دیگران به دلیل جنبه ی حل نشده ای در درون ماست.

 1. درود
  با تشکر از مطالب ارزنده و زحمات شما از اعضای تلگرام شما هستم و سوالی داشتم.
  درشهری بدور از خانواده و فامیل زندگی میکنم و متاهل هستم قبل از ازدواج ارتباط خوبی باهمه داشتم دختری پرشور و اجتماعی بودم
  اما اکنون بدلیل شرایط کاری و درسی زتدگی مشترکمان و ذیق وقت مثل گذشته امکان ارتباط راندارم اما باز هم از فرصت ها برای برقراری ارتباط و دیدار فامیل استفاده میکنم اما هیچ کدام از اعضای فامیل بما سر نمیزنند … در کل رفتارهای منفی نیز از فامیل دریافت میکنم یوگا کار میکنم و اهل مطالعه کتاب های روانشناسی هستم …نسبتا اگاه هستم اما هنوز نتوانسته ام کاملا نسبت به حرف و حدیث های دیگران بی تفاوت باشم. دوست دارم فامیل و اطرافیان خوبی های مرا ببینند و به خانه ام بیایند ولی ظاهرا بی حاشیه بودن زندگی ام در شهرستان و پیشرفتم در زتدگی طی چند سال گذشته باعث ایجاد این فاصله گشته …از رفتار های اطرافیان زده و دلسرد شده ام ارتباطم را در اثر رفتارهای منفی دیگران محدود کرده ام و تقریبا با اکثر فامیل قطع ارتباط کرده ام قهر نه ولی انها تلفن ها و احوال پرسی های مرا جبران نکردند من هم دیگر مزاحمشان نمیشوم. طاهرا برای انها خوب و راحت است اما من از عدم ارتباط و بی محبتی اطرافیان ناراحتم گروه مجازی تشکیل دادم تا انجا با فامیل نزدیک تر باشم امادان هم نتیجه مثبتی عاید من نکرد و دلگیری ام دوچندان شد. این مسیلهدواقعا مرا نارحت کرد.. احساس میکنم از همه زده شده ام حساس و ناراحت شده ام دیگر حرف های هیچ کس به مذاقم خوش نمی اید حتی خاله هایم را دیگر دوست ندارم بواسطه رفتار های سرد و تندشان از انها هم زده شدم …میخواهم این وضع تغییر کند قطعا من هم ایرادی دارم یا سو تفاهماتی این بین وجود دارد. هرچند که حرف هایی که پشت سرم زده شده را شنیده ام و واقعا همچین کارهایی را نکرده ام ولی ظاهرا سو برداشت هایی از رفتارم شده. خیلی ها مرا دوست دارند خیلی ها دوست ندارند یعنی یک دو دستگی واضح بین فامیلم نسبت بخود میبینم میخواهم این مسئله را حل کنم …نمیخواهم از کسی متنفر باشم تنفر حالم را بد میکند. چگونه رفتار های منفی اطرافیان را تحمل کنم و فکرم را از انها رها کنم ؟

  • این موضوع مربوط به ناتواني در رسيدن به صميميت در دوره رشد رواني اجتماعي است.
   در این نظريه اعتقاد بر اين است كه

   دوران اولیه بزرگسالی، یعنی زمانی که افراد به کشف روابط شخصی می‌پردازند را در بر می‌گیرد. اریکسون عیقده داشت که برقرار کردن روابط نزدیک و متعهدانه با دیگران ضرورت دارد. کسانی که در این مرحله موفق باشند، روابط مطمئن و متعهدانه‌ای را به وجود خواهند آورد. به یاد داشته باشید که هر مرحله بر پایه مهارت‌های یادگرفته شده در مراحل قبل بنا می‌شود. اریکسون عقیده داشت که حس قوی هویت شخصی برای ایجاد روابط صمیمانه و همراه با تعلّق خاطر اهمیت دارد. مطالعات نشان داده‌اند که کسانی که حس ضعیفی نسبت به خود دارند در روابطشان نیز تمایل به تعهدپذیری کمتری دارند و بیشتر در معرض انزوای عاطفی، تنهایی و افسردگی قرار دارند.
   یک نکته ی مهم دیگه که در صحبتهای شما متوجه شدم در دام تب کمال گرایی کنونی هم افتادین و زیاد از خودتان کار می کشید برای رشد و پیشرفت از زندگیتان لذت ببرید آرامش و شادی خودتان و همسرت باید در اولویت باشه اگه درس میخواهید بخونید با عشق و حوصله باشه خودتان را زیاد خسته کردید،من در هیپنو آنالیز های افرادی با مشکلی مشابه شما متوجه شدم ارزش های والدین سختگیر خود را درونی کردند و از خود شان راضی نیستند و زور اضافه میزنند،خسته و مضطرب می شوند و برای آرام کردن اضطراب خود از مکانیسم های دفاعی استفاده می کنند و دنبال مقصر می گردند،متوقع می شوند و در روابطشان هم مشکل پیدا می کنند و به علت احساس تنهایی و عدم امنیت دچار اضطراب بیشتر شده واین چرخه ادامه پیدا میکنه،یک جایی باید جلوی این چرخه را گرفت باید دنبال ریشه ی این مشکل در خودتان بگردید شما که نمیتوانید دیگران را عوض کنید فقط باید روی خودتان کار کنید و اگه دوست داشتین پیش من یا درمانگر دیگه چند جلسه طرحواره درمانی تحت آرمیدگی انجام بدهید ،تا حالا خیلی خوب جواب داده.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *