۲۸می روز جهانی بهداشت قاعدگی

“28 می روز جهانی بهداشت قاعدگی نام گرفته است. قاعدگی یکی از مهم‌ترین مراحل رشد در دختران است. در فرهنگ شرقی برخورد با قاعدگی همچون سایر پدیده‌های تنانه توام با شرم و سکوت است. باید و نبایدهای زیادی دراین‌باره به دختران القا می‌شود که بسیاری از آنها صرفا ایجاد محدودیت‌های بی‌اساس بدون هرگونه پایه علمی است. هنوز در بسیاری از خانواده‌ها دختری که در دوران قاعدگی است ناپاک دانسته می‌شود و از انجام برخی کارها منع می‌شود و این منع دلیلی بر نقصان او دانسته می‌‌‌‍شود. هنوز خرید نوار بهداشتی خجالت‌آور است و در کیسه مشکی پنهانی به دست مشتری داده می‌شود. هنوز دختران زیادی در ایام قاعدگی به‌خاطر نبود سرویس بهداشتی تمیز و مناسب در مدارس از حضور در مدرسه باز می‌مانند. از طرفی صحبت کردن درباره قاعدگی تابو است. به همین دلیل آگاهی‌بخشی و زدودن باورهای نادرست سنتی که ریشه‌ای عمیق در فرهنگ ما پیدا کرده‌اند کاری دشوار است.

یادآوری برای همه، به خصوص پدر و مادرها که پریود تابو نیست، در این‌باره با دختران خود صحبت کنید و آنها را برای شروع این مرحله از زندگی‌شان آماده کنید”.

About خالقی

مدیر و صاحب امتیاز سایت زنان توانمند، هیپنوتیزور،دکترای تخصصی روانشناسی ،مدرس دانشگاه ،عضو انجمن علمی هیپنوتیزم آمریکا ،دارای مدرک مسترینگ اریکسونی و عضوانجمن روانشناسی سلامت وعضو انجمن روانشناسی اجتماعی ،عضو انجمن روانشناسی ایران ، نویسنده ی کتاب تاثیر شادمانی و آرمیدگی در اختلالات جنسی ،محقق در زمینه ی شادمانی درونی هشیاری حضور،معنویت درمانی ویوگادرمانی،مربی یوگاو مربی یوگای خنده ودارای چندین سال سابقه ی مدیریت گروه درمانی و توانمند کردن زنان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *