برگزید ه هایی از درس های کارگاه شادمانی درونی ۲۴۷

تا زمانی که برای مشکلاتتان علت تراشی می کنید و دیگران رامقصر می دانید روز به روز گرفتار تر و در مانده تر می شویددر درسهای شادمانی درونی  بارها  از قول سلیگمن گفته شده  << برای شادمانی نسبت به گذشته باید این باور را پالایش کنید و کنار بگذارید که من قربانی گذشته ی خود هستم >>و چون ژنم این مشکل را داره یا پدر و مادرم اینطورین منم دیگه تغییر نمی کنم ویا اینکه باور داشته باشین که پدر و یا مادر ویا همسر و خانواده ی همسر و یا دوستم و …. من را بد بخت کردند !

اصلا نباید دلیل تراشی کنید و تقصیر را گردن کسی بیندازید وگر نه تغییر نخواهید کرد فقط از خودتان بپرسید در این مشکل و یا مسئله من چه اشتباهی کردم و پیامد اشتباهم چی بوده ،اشتباه خود را بپذیرید و قبول کنید که شما هم انسان هستین و حق دارید که اشتباه کنیدو از اشتباهتان  و پیامدش درس بگیرید که دیگر اشتباه نکنید و به خود بگویید من شاگرد تنبل نیستم که دائم از راه حل تکراری منتهی به اشتباه استفاده کنم.

جورج کلی میگه همه ی انسان ها دانشمندان زندگی خود هستند باید ببینیم چه رفتاری پیامد مثبت دارد همون رفتار را تقویت کنیم و چه رفتاری پیامد منفی داره دیگر تکرار نکنیم.

پس از نقش قربانی و اینکه از خود یک فرد منفعل بسازین که دیگران باعث بد بختی یا خوشبختی شما هستند بیرون بیایین دیگران در زندگی تو قدرتی نیستند فقط این تو هستی که با تقویت کردن نکات مثبت خودت میتونی خودت را خوشبخت ویا…بکنی فقط خودت.

ویک مورد دیگر که توی این جلسه ی کارگاه شادمانی درونی مطرح شد خا نمی که فکر  می کرد چون کلاس اومده باید تمام کارهای نیمه تمام خود را یکباره کامل کنه و چون به قول خودش ده کار را با هم کامل نکرده بود نا امید شده بود.

بارها توی کلاس گفته شده باید هدف خود را مناسب با توانمندی ها و امکانات خود بگیرید که در صورت نرسیدن به آن نا امید نشوید . اگر یک یا دو کار را شروع کنید و تمامش کنید حس شایستگی که از انجا م آن کار به شما دست می دهد نیرو و انگیزه ای برای شروع کردن و درست انجام دادن کار های بعدی می شود ومتوجه خواهید شد در زمان مناسبی چند کار یکی یکی انجام شده ولی اگر بخواهید چند کار را با هم انجام بدهید همون حکایت زرنگ بازیه متوجه خواهید شد که هیچ کدام از کارها به درستی انجام نشده و ناامید می شوید و فکر می کنید که لابد شما از پس هیچ کاری بر نمی آیید و احساس در ماندگی می کنید.

About خالقی

مدیر و صاحب امتیاز سایت زنان توانمند، دکترای تخصصی روانشناسی ،مدرس دانشگاه ،هیپنوتیزور،نویسنده ی کتاب تاثیر شادمانی و آرمیدگی در اختلالات جنسی ،محقق در زمینه ی شادمانی درونی هشیاری حضور،معنویت درمانی ویوگادرمانی،مربی یوگاو مربی یوگای خنده ودارای چندین سال سابقه ی مدیریت گروه درمانی و توانمند کردن زنان

One comment on “برگزید ه هایی از درس های کارگاه شادمانی درونی ۲۴۷

  1. من یک مشکلی دارم که شاید به این متن مربوط نباشه ولی از شما خواهش میکنم راهنماییم کنید.
    من ذاتا آدمی هستم که زیاد اهل رفت و آمد نیستم.بیشتر دوست دارم میزبان باشم تا مهمان.خانواده ام هم همچین رفتاری دارند.ولی برعکس خانواده همسرم اینطور نیستند.اهل رفت و آمد و خیلی معاشرتی هستند. همسرم وقتی از من راضی و خشنود هست که من هر هفته ای حداقل دوبار به خانواده شان سربزنم. وگرنه تو خونه بحث و دعوا و …..خلاصه این موضوع خیلی ناراحتم می کنه.باور کنید به پدر و مادرم هر دو هفته یک بار سر میزنم چون ذاتا همین جوری هستیم نمیدونم چکار کنم!خیلی تلاش کردم خودم را با آنها وفق بدم ولی وقتی هم که میرم چیزی برای صحبت کردن پیدا نمیکنم.وقتی تو خونه خودم هستم از هر چیزی لذت می برم زندگی خوبی دارم ولی وقتی صحبت رفتن به خونه اونا میون میاد زندگی عوض میشه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *